ds. Pierson College
  • Home
  • Groep 7/8
    • Aanmelding en toelating
    • Naar de brugklas
    • Wat voor klassen zijn er?
    • Atheneum-extra
    • Schoolfeest, muziek en dans
    • Pierson Experience (snuffelstage)
  • Leerlingen
      • Bevorderingsbeleid
      • Exameninformatie
      • Piersonweken en tentamenweek
      • Studieplanners
      • Huiswerk en bijles
      • Leerlingvertegenwoordiging
      • Lestijden en vakanties
      • Mediatheek
      • Pierson Actief
      • Regels en veiligheid
      • Talentontwikkeling
      • Te laat, ziek, verlof
      • Zij-instroom
      • Vragen over je Chromebook?
  • Ouders
    • Begeleiding
    • Contact met mentor en vakdocent
    • Extra ondersteuningsbehoefte
    • Loopbaan Oriëntatie en Begeleiding
    • Ouderbetrokkenheid
    • Schoolkosten
    • Vrijwillige ouderbijdrage
    • Schoolstewards
    • Wout Hordijk Solidariteitsfonds
    • Pierson Point
    • Bijzonder verlof
  • De Pierson
    • Wie we zijn
    • Wat we bieden
    • Hoe we werken
    • Agenda
    • Schoolgids
    • Schoolplan
    • Bestuursverslag
    • Privacy
    • Cookiebeleid
  • Vacatures
  • Agenda
  • Nieuws
  • Pierson Reporters
  • Contact
  • Klik om het zoekinvoerveld te openen Klik om het zoekinvoerveld te openen Zoek
  • Menu Menu

“(G)Roeien met de riemen die je hebt.”

Maarten Uijttenwaal, oud-leerling

Naar de brugklas

Jij telt!

In groep 8 ga je kiezen voor de school waar je de komende jaren naartoe gaat. Het is een belangrijke keuze want je kiest natuurlijk een school waar je je thuis zult voelen en samen met anderen een fijne tijd kunt hebben. Misschien is het ds. Pierson College wel de school die bij je past. De beste manier om daarachter te komen is om eens te komen kijken en de sfeer te proeven. Dat kan tijdens onze Open Dag en bij de Pierson Experience. We zien je daar graag!

Wil je vast weten wat het ds. Pierson College jou te bieden heeft? Bekijk dan onze animatiefilm en lees daarna even verder!

Jij leert!

Op onze school vinden wij twee dingen heel belangrijk: jouw persoonlijke groei en dat je zelf leert om daarin te kiezen en beslissingen te nemen. Daarnaast vinden we het belangrijk dat je op een goede manier met je omgeving en medemensen leert samenwerken aan een vreedzame en duurzame wereld.

Samen leren

Om jezelf goed te leren kennen en je persoonlijkheid te ontwikkelen, kiest het ds. Pierson College voor activiteiten die je daarbij helpen. Op onze school doen alle leerlingen daarom activiteiten in het kader van maatschappelijke stage, om te leren hoe je samen met anderen kunt bouwen aan een sociale maatschappij. Om regelmatig in projecten te kunnen werken, zijn er vijf Piersonweken in een schooljaar. De lessen vervallen in die weken.

Daarnaast krijg je in de eerste klas het vak drama zodat je met vertrouwen jezelf leert presenteren en leert kijken, luisteren en samenwerken met anderen. Ook zijn er mogelijkheden om buiten de les extra activiteiten te doen: zo doen we regelmatig mee aan grote sporttoernooien en zijn er sportdagen, en kan je meedoen aan de musical. Ook maken we reizen naar het buitenland, bijvoorbeeld naar Londen en hebben we uitwisselingen met een school in Frankrijk en Spanje.

Coaching & Begeleiding

Elke dinsdag aan het einde van de schooldag heb je een mentoruur met je mentor en je mentorklas. Na het mentoruur is er een steunles voor leerlingen die extra ondersteuning nodig hebben.

Chromebooks en informatica

Op de Pierson werk je, naast boeken, met je eigen Chromebook. Je werkt met Google Drive en docenten gebruiken Google Classroom waar je planners, opdrachten en uitleg kunt vinden. In de brugklas krijgen alle leerlingen het vak informatica en in de bovenbouw is er de mogelijkheid om je verder te specialiseren in het vak informatica.

Brugklasinformatie

Wil je meer weten over onze school? Lees dan meer over onze brugklas in het brugklasinformatieboekje (schooljaar 2025-2026).

In hoofdstuk 8 van onze schoolgids, de Piersongids, vind je meer informatie over wat je nodig hebt in de brugklas.

Ds Pierson college - logo rond

Het ds. Pierson College is één van de initiatiefnemers van Spoor 10-14

Wij zijn een Google Reference School

Social media

FacebookLinkedInInstagram

Downloads

Piersongids
Pierson Point
Brugklasinformatie
Schoolplan

 

Bossche Educatieve Agenda 2023-2035

Contactgegevens

ds. Pierson College
Geraert ter Borchstraat 1
5212 CZ ‘s-Hertogenbosch

Telefoon: 073 6 44 29 29
E-mail: info@pierson.nl

© Copyright ds. Pierson College | Kwaaijongens, rebels in oplossingen
  • Cookiebeleid
  • Privacy
Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde