ds. Pierson College
  • Home
  • Groep 7/8
    • Aanmelding en toelating
    • Atheneum-extra
    • Naar de brugklas
    • Wat voor klassen zijn er?
    • Pierson Experience
    • Schoolfeest, muziek en dans
  • Leerlingen
    • Bevorderingsbeleid
    • Exameninformatie
    • Piersonweken en tentamenweek
    • Studieplanners
    • Huiswerk en bijles
    • Leerlingvertegenwoordiging
    • Lestijden en vakanties
    • Mediatheek
    • Pierson Actief
    • Regels en veiligheid
    • Talentontwikkeling
    • Te laat, ziek, verlof
    • Vragen over je Chromebook?
    • Zij-instroom
  • Ouders
    • Begeleiding
    • Contact met mentor en vakdocent
    • Extra ondersteuningsbehoefte
    • Loopbaan Oriëntatie en Begeleiding
    • Ouderraad
    • Schoolkosten
    • Vrijwillige ouderbijdrage
    • Schoolstewards
    • Wout Hordijk Solidariteitsfonds
    • Pierson bulletin
    • Bijzonder verlof
  • De Pierson
    • Wie we zijn
    • Wat we bieden
    • Hoe we werken
    • Agenda
    • Schoolgids
    • Bestuursverslag
    • Privacy
    • Cookiebeleid
    • NPO-invulling
    • Informatie omtrent het coronavirus
  • Vacatures
  • Contact
  • Zoek
  • Menu Menu

Wat voor klassen zijn er?

Met een advies voor vmbo-t, havo of vwo start je in onze tweejarige brugklas. Bij sommige leerlingen is al duidelijk dat vwo het beste bij ze past. Als dat voor jou geldt dan kun je starten in onze atheneumklas waar alle vakken op het hoogste niveau worden aangeboden en het tempo hoog ligt.

Krijg je een ander advies dan start je in een klas waar we samen gaan ontdekken welk niveau het beste bij je past. Je start dan in een vmbo-theoretisch/havo-klas, waarin vooral op havoniveau wordt lesgegeven of in een havo/atheneum-klas, waarin vooral op atheneumniveau les wordt gegeven. In beide klassen is er ruimte en aandacht voor extra uitleg en oefening.

De kracht van de klas

Het leren lukt alleen als je je op school fijn voelt en als er een goede werksfeer is. Vanaf de eerste dag gaan we er daarom samen voor zorgen dat iedereen het naar zijn zin heeft en zich goed kan concentreren in de klas. Regelmatig kijk je samen met je klas wat er al goed gaat en wat jullie willen verbeteren aan de (werk)sfeer. Het verbeterplan dat jullie maken, presenteer je aan het docententeam zodat zij kunnen helpen.

In de wekelijkse mentorles met je mentor, leer je elkaar en jezelf beter kennen. Je leert voor jezelf en elkaar op te komen, te luisteren en keuzes te maken. Deze lessen helpen je ook om als klas goed samen te werken.

“Leer als een speer”

Op het ds. Pierson College is je mentor een coach die je helpt om je eigen leerstijl te vinden. In de lessen Life skills leer je dat er veel verschillende en leuke manieren zijn om te studeren. Zo kom je erachter wat voor jou het beste werkt en leer je een eigen studieplan te maken. In de life skills-lessen maak je gebruik van het Bijdehandboekje; deze staat boordevol tips en trucs.

Ds Pierson college - logo rond

Het ds. Pierson College is één van de initiatiefnemers van Spoor 10-14

Wij zijn een Google Reference School

Social media

FacebookLinkedInInstagramTikTok

Downloads

Piersongids
Piersonbulletin
Brugklasinformatie

Contactgegevens

ds. Pierson College
Geraert ter Borchstraat 1
5212 CZ ‘s-Hertogenbosch

Telefoon: 073 6 44 29 29
E-mail: info@pierson.nl

© Copyright ds. Pierson College | Kwaaijongens, rebels in oplossingen
  • Cookiebeleid
  • Privacy
Scroll naar bovenzijde